Bizi Takip Edin

Gazete manşetleri

Şivan Perwer’den Kürt sanatçılara destek: Bu gidişat değişecek

Şivan Perwer, son dönemde yaşanan konser yasaklarına ilişkin konuştu.

Kendisinin de bu yasaklardan muzdarip olduğu için 50 yıldır ülke dışında olduğunu hatırlatan Perwer, “Ne olursa olsun sanatçı dostlarımız korkmadan şarkılarını söylemeye devam etmeliler. Bu gidişat muhakkak değişecek” dedi.

Sanatçı Aynur Doğan’ın Kocaeli’nin Derince ilçesinde yapılması planlanan konserin belediye tarafından yasaklanması, Metin-Kemal Kahraman’ın Muş’ta yapılacak konserinin Valilik tarafından engellenmesi, Amed Şehir Tiyatrosu’nun Kocaeli’de oynayacağı Don Kîxot oyununun Çayırova Belediyesi tarafından iptal edilmesine yönelik tepkiler sürerken Şivan Perwer de sanatçı dostlarına destek mesajı verdi.

‘HANİ EŞİTLİK, HANİ DOSTLUK, HANİ KARDEŞLİK?’
Gazeteci Bircan Demirci, 20 Mayıs’ta Erbil’de vereceği konser öncesi görüştüğü Perwer, Türkiye’de 30 milyondan fazla Kürt’ün yaşadığını anımsatarak şöyle konuştu:

“Eğer kanunlara, Allah vergisine, dine, imana inancınız varsa, insanca düşünüyorsanız, böyle derin bir tarihe sahip olan ve mükemmel bir dili konuşan, ‘Kürt’üm’ diyen, milyonlarca olan bir halkın şarkılarını yasaklayamazsınız. Ne olursa olsun o millet o şarkılarla seviniyor, ruhu ısınıyor, umutları yükseliyor. Zaten Kürt’ün elinde ne kalmış ki? Ülkesi paramparça, her şeyi ayaklar altında. Bir konseri bile çekemiyorlar. Bu yapılanlar çok ayıptır. Bu devlet kanunlarının eşit bir sisteme sahip olduğunu söylüyor. Hani eşitlik, hani dostluk, hani kardeşlik?”

‘NİYE BİZİ YOK SAYIYORSUNUZ?’
Türkiye’nin bu konuda mutlaka değişmesi gerektiğini belirten Perwer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin bu sistemi böyle bir metotla yürütmesi sadece Kürtlere değil Türk halkına da zarar veriyor. Milletin emeğini al, silaha ver, silahı da halka karşı kullan. Kendi halkına kullanıyorsun, başkasına değil. Kimse Türkiye’nin sınırlarını bozmamış. Kürt halkı sadece, ‘Biz de insanız, biz de sizin gibiyiz. Bizim de değerlerimize insanca saygı gösterin’ diyor. Eğer siz bu devletin bizim de devletimiz olmasını istiyorsanız bizi de eşitçe, doğrularımızla, gerçeklerimizle kucaklayın. Niye bizi bu hale düşürüyorsunuz? Niye bizi yok sayıyorsunuz? Niye bizi yok etmek için her türlü metodu kullanıyorsunuz? Siz böyle yaparak kendinize de zarar veriyorsunuz. Çünkü insanlığa sığmayan şeyler yaptığınız için dünyada size karşı büyük bir antipati oluşmuş durumda.”

‘SANATÇI DOSTLARIMIZ KORKMADAN ŞARKILARINI SÖYLEMEYE DEVAM ETMELİ’
Söylediği şarkılardan dolayı kendisinin de bu tür yasaklamalara maruz kaldığı için 50 yıldır yurt dışında olduğunu belirten Perwer, son olarak şu ifadeleri kullandı:

“Şarkılar hayatı anlatan değerlerdir. Ben de bu durumdan muzdarip oldum ama benim için gam olmadı. Ben hiçbir zaman doğrularımdan vazgeçmedim. Bugüne kadar devam ettim ve devam da edeceğim. Bizim düşüncelerimiz, asla onlarınki gibi değil. Biz halkların birbirini sevmesini, saygılı olmasını, insanlar arasında sevginin gelişmesini istiyoruz. Türk’ün de, Kürt’ün de, Arap’ın da, öbürünün de. Dünya hepimizin, herkesin kendi değerleriyle yaşama hakkı vardır. Bu haktan dolayı saygılı davranalım, bu çok önemli. Benim her zaman vereceğim mesaj böyledir. Biz kimseye karşı asla düşmanlık beslemiyoruz. Biz diyoruz ki toplumlar birbirinin düşmanı değil, bunu yapan sistemlerdir, güçlerdir, para babalarıdır, gözü doymayanlardır. Türk halkının Kürt halkına karşı düşmanlık beslediğini zannetmiyorum ama Türk halkının kafasını öyle bir yapıya getirmişler ki, ondan Kürt’e karşı bir nefret yaratılmaya çalışılmış. Bunu devlet yapıyor. Halbuki devlet toplumlar arası bağı yaratmalı. Sanatçı dostlarımız ne olursa olsun korkmadan şarkılarını söylemeye devam etmeliler. Şarkılar kadar duyguyu dolduran bir şey yok, ruhun gıdasıdır. Bu gidişat muhakkak değişecek.”

Gazete manşetleri

İsmail Saymaz: AKP, Fulya Öztürk’e adaylık teklifi götürdü

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP’nin, CNN Türk ‘Özel Haberler Şefi’ Fulya Öztürk’e milletvekili adaylığı teklifi ilettiğini söyledi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada AKP’nin, CNN Türk ‘Özel Haberler Şefi’ Fulya Öztürk’e milletvekili adaylığı teklifi ilettiğini söyledi.

Gazeteciliğe 2008 yılında CNN Türk’te başlayan 35 yaşındaki Fulya Öztürk, yaklaşık 2 yıldır aynı kanalda ‘Özel Haberler Şefi’ olarak görev alıyor.

AKP’nin daha önce Müge Anlı, Hilal Kaplan, Hasan Basri Yalçın, Halime Kökce ve Şebnem Bursalı’ya da milletvekili adaylığı teklif ettiği öne sürülmüştü. Gazeteci Talat Atilla, “İktidar kulislerinde Anlı’nın yüzde 2 ile 2,5 oyu olduğuna inanılıyor” demişti.

Müge Anlı ise iddiaları canlı yayında iddiayı yalanlamış ve “Yapmak istesem yaparım. Gelen teklif yok. Benim siyasetle alakam yok” demişti.

Devamını Oku

Gazete manşetleri

Fatih Portakal’dan Fahrettin Altun’a: Şu diplomayı gösterin

Sözcü TV spikeri Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması konusunda İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a çağrıda bulundu: “En azından bu seçimde diplomayı gösterin.”

Seçim tarihi 14 Mayıs olarak açıklandı, cumhurbaşkanı adaylığı için başvurular başladı. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yapılan başvurular sırasında ise yaşanan bir durum gündem oldu. Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneği, altı vesikalık fotoğrafı, fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin eksik olduğu tespit edildi.

FATİH PORTAKAL, ALTUN’A ÇAĞRI YAPTI
YSK’nin Erbakan ile ilgili kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘üniversite diploması’ da tartışma konusu oldu. Daha önce üniversite diplomasının sahte olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunulan Erdoğan’la ilgili Fatih Portakal’dan çağrı geldi.

‘DİPLOMANIZ OLMASI GEREKİYOR’

Sözcü TV Ana Haber’de İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a seslenen Portakal, “Erdoğan’ın diploması da merak ediliyor. Eğer Cumhurbaşkanıysanız üniversite diplomanız da olması gerekiyor. Sayın Fahrettin Bey, en azından bu seçimde şu diplomayı gösterin” dedi.

Devamını Oku

Gazete manşetleri

Ata Demirer’den ‘kadın taksi şoförü’ paylaşımı: Umarım sayıları artar

Ata Demirer, bindiği taksinin kadın şoförüyle çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak “Umarım kadınların sayısı bu sektörde de artar zira tertemizdi araba” dedi.

Komedyen ve oyuncu Ata Demirer, İstanbul’da bindiği bir takside kadın şoföre denk gelince fotoğraf çektirdi. İstanbul’daki 16 kadın taksi şoföründen biriyle karşılaştığını belirten Demirer, fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaşarak şu ifadeleri kullandı.

“İstanbul’da 16 Kadın taksi şoförü varmış , bir tane kaptan da bana denk geldi çok da şahane bir yolculuk oldu . Sordum kendisine hem diğer şoförlerin hem de halkın çok kibar davrandığını, yadırgamadığını söyledi. Umarım kadınların sayısı bu sektörde de artar zira tertemizdi araba!

Devamını Oku
Gazete manşetleri8 saat önce

İsmail Saymaz: AKP, Fulya Öztürk’e adaylık teklifi götürdü

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP’nin, CNN Türk ‘Özel Haberler Şefi’ Fulya Öztürk’e milletvekili adaylığı teklifi ilettiğini söyledi. Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter...

Gazete manşetleri2 gün önce

Fatih Portakal’dan Fahrettin Altun’a: Şu diplomayı gösterin

Sözcü TV spikeri Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması konusunda İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a çağrıda bulundu: “En azından...

Gazete manşetleri2 gün önce

Ata Demirer’den ‘kadın taksi şoförü’ paylaşımı: Umarım sayıları artar

Ata Demirer, bindiği taksinin kadın şoförüyle çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak “Umarım kadınların sayısı bu sektörde de artar zira tertemizdi araba”...

Gazete manşetleri3 gün önce

Habertürk’te canlı yayın kazası: Celal Şengör küfür etti

Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek Bilim programına katılan Prof. Dr. Celal Şengör’ün Amerikalı gökbilimci ve astrobiyolog Carl Sagan hakkında konuşurken...

Gazete manşetleri5 gün önce

Güldür Güldür’den Nureddin Nebati’ye gönderme: ‘Önde yer kapma sanatı’

Güldür Güldür Show, Maraş’taki depremin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın basın açıklaması sırasında yaşanan ‘yer kapma’ anlarının yer aldığı bir...

Gazete manşetleri6 gün önce

Abdurrahman Dilipak’tan Aile Bakanı Yanık ve AKP’li Özlem Zengin’e: Milletin sinir uçlarında tartışırsanız bunun sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız

Habervakti yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’nin seçim ve deprem gündemine odaklandıklarını belirterek, “İkisinde de süreci iyi yönetemiyorlar. Seçimde, ittifaka dahil ettikleri...

Gazete manşetleri6 gün önce

Farah Zeynep Abdullah’a Musa Orhan’a “hakaret” suçundan para cezası

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 65 gün...

Gazete manşetleri1 hafta önce

Gazetecilere küsen Muharrem İnce, Ahmet Hakan’a açıkladı: Kesin adayım

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, gazeteci Ahmet Hakan’a yaptığı açıklamada 14 Mayıs’taki seçimlerde adaylığının kesin olduğunu söyledi. İnce, “Üç beş...

Gazete manşetleri1 hafta önce

Şahan Gökbakar Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a 26 yıl öncesini hatırlattı

Şahan Gökbakar Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın 26 yıl önce yaptığı konuşmayı paylaşarak, “Eminim ki 26 yıl önceki Kerem Kınık, şimdiki...

Gazete manşetleri1 hafta önce

Hadise: Yeter artık diye bağırmak istiyorum

Şarkıcı Hadise, Urfa ve Adıyaman’da yaşanan sel ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Şarkıcı, “Depremde hayata tutulan insanlarımızı şimdi...

Gazete manşetleri1 hafta önce

Nagehan Alçı’dan ‘dönüş’ yanıtı: Çetin Altan ve Taha Akyol da ‘dönmüş’ isimlerdir

İktidarın değişeceğini öngörünce AK Parti’yle arasına mesafe koymaya çabalamakla eleştirilen Nagehan Alçı, kendi tutumunu anlattığı yazısında Çetin Altan ve Taha...

Gazete manşetleri1 hafta önce

MHP’li Çiçek, ‘Güldür Güldür’ü hedef aldı

MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Ali Sunal’ı ve ‘Güldür Güldür’ programını hedef aldı. Çiçek, “Programın oyuncu kadrosunun büyük...

Gazete manşetleri2 hafta önce

95. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

95’inci Oscar Ödülleri, Los Angeles’ta bulunan Dolby Tiyatro’sunda gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü, “Her Şey Her Yerde...

Gazete manşetleri2 hafta önce

LeMan’dan Kızılay’ın ‘çadır satmasına’ gönderme: Parası olan var mı?

Haftalık mizah ve karikatür dergisi LeMan, Kızılay’ın depremzedelere göndermesi gereken çadırları satmasına ilişkin bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, enkaz altında kalan...

Gazete manşetleri2 hafta önce

Fatih Portakal açıkladı: Sözcü TV ile anlaştık

Fox TV’den ayrıldıktan sonra ekranlara ara veren Fatih Portakal, Sözcü TV’de ana haber için anlaştığı iddialarına ilişkin, “Bir de benden...

Gazete manşetleri2 hafta önce

Gazeteci Fırat Bulut serbest bırakıldı

Gazeteci Fırat Bulut, deprem haberleri gerekçe gösterilerek gözaltına alındığı Ankara’da serbest bırakıldı. Malatya’dan geldiği Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gözaltına alınan Gazeteci...

Gazete manşetleri2 hafta önce

Nagehan Alçı: Osman Kavala ve Hakan Altınay’a zulmeden, rakiplerine siyasi yasak getiren bir siyasi tarafta bulunamam; bunları alkışlayan bir AK Parti’den yana olamam

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, “Osman Kavala ve Hakan Altınay gibi insanlara zulmedenlerden taraf olamam, Türkiye’yi AB mensubu yapma kararlılığında bir...

Gazete manşetleri2 hafta önce

Sezen Aksu, Hatay’da Emel Korkmaz’ı ziyaret etti

Sanatçı Sezen Aksu, Hatay’da Ali İsmail Korkmaz’ın annesi ve ALİKEV Başkanı Emel Korkmaz‘ı ziyaret etti. Hatay’da bulunan sanatçı Sezen Aksu,...

Gazete manşetleri2 hafta önce

Yılmaz Özdil duyurdu: Sözcü gazetesinde buraya kadar

Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sözcü gazetesinde buraya kadar” diyerek Sözcü gazetesinden ayrıldığını duyurdu. Özdil, 1 Mart’ta yayına...

Gazete manşetleri2 hafta önce

Fazıl Say’dan Meral Akşener’e HDP eleştirisi: Yapmayın şu ayrımcılığı, açın ittifakın önünü

Ünlü piyanist Fazıl Say, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “CHP, HDP ile görüşebilir ama bizim bulunduğumuz masaya asla getiremez”...

Öne Çıkanlar

Copyright © 2019 Medyatrend. Tüm Hakları Saklıdır.