Bizi Takip Edin

Diğer

Justin Bieber’dan Şemdinlili Sofi Ömer videosu

Şarkıcı Justin Bieber, Instagram hesabından Şemdinlili Sofi Ömer’in halay videosunu paylaştı.
Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, sosyal medya hesabından Şemdinlili Sofi Ömer’in halay videosunu paylaştı.

Paylaşımdaki videoya halay müziği yerine rap müziği eklendi.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer

Emine Erdoğan’dan BirGün editörüne dava

Çevre Ajansı’na kıyıları özel şirketlere devretme yetkisi veren ve Emine Erdoğan’ın itibarını zedelediği gerekçesiyle haberlerine yayın yasağı getirilen kanun değişikliğine ilişkin haberler nedeniyle BirGün Gazetesi Editörü Gökay Başcan hakkında dava açıldı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın şikâyeti üzerine açılan davada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Başcan’ın ‘hakaret’ suçlamasıyla cezalandırılması talep edildi.

ONURU ZEDELENMİŞ

İddianamede, haberin Emine Erdoğan’ın ‘onur, şeref ve saygınlığını zedelediği’ öne sürüldü. Başcan’ın ‘alenen hakaret suçu’ işlediği ileri sürülen iddianamede, “Kamu davası açılması için gereken yeterli şüpheyi oluşturmaya muktedir nitelikte delil elde edildiği, şüpheliye isnat edilen suçun uzlaşmaya tabi suçlardan olması nedeni ile dosyanın uzlaştırmacıya tevdi edildiği ancak yürütülen uzlaştırma müzakereleri sonucunda uzlaşmanın sağlanamadığı anlaşılmakla, şüphelinin yargılanmasının mahkemenizce yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur” ifadeleri kullanıldı. BirGün editörü Başcan hakkındaki iddianame İstanbul 17’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

***

ERİŞİM ENGELİ HABERİNE DE ENGEL

Emine Erdoğan’ın himayesindeki Çevre Ajansı Başkanlığı’na verilecek yetkiler hakkındaki habere erişim engeli getirilmesinin ardından bu kez de erişim engeli haberleri hakkında erişim engeli kararı verilmişti. Emine Erdoğan’ın şikâyetçi olduğu kararda, 24 haber hakkında “İçeriklerin yayından çıkarılması” kararı verilmişti. Kararda yalnızca, “talebe konu URL adreslerinde aynı içerikle ilgili haberler yapıldığı, bu yönü ile taleple bulunanın kişilik hakkının ihlal edildiği kanaatine varıldığı” belirtilmekle yetinilmişti.

Devamını Oku

Diğer

İsmail Küçükkaya’yı eleştiren Salim Şen, Halk TV’den ayrıldığını açıkladı

Halk TV’de istifa depremleri devam ediyor.

Kanalda Açıkça programını sunan Gökmen Karadağ, kısa bir süre önce kanalla yollarını ayırmıştı. Karadağ’ın ayrılığından hemen sonra da genel yayın yönetmeni Suat Toktaş istifa etmişti.

Son olarak Gökmen Karadağ‘ın sunduğu Açıkça programının daimi konuğu olan hukukçu Salim Şen, twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Halk TV‘den ayrıldığını duyurdu.

Salim Şen paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bazen ayrılık kaçınılmazdır. İçinizden gelen ses artık gitmeniz gerektiğini söyler ki o vicdanınızın sesidir. Öz saygınızı korumak adına ilkelerinize daha bir sarılırsınız. Tüm izleyenlere, kanal emekçilerine, herkese çok çok teşekkürler. Hoşçakal Halk TV.”

İSİM VERMEDEN İSMAİL KÜÇÜKKAYA’YI ELEŞTİRMİŞTİ

Salim Şen, geçtiğimiz günlerde Halk TV’de İpek Özbey’in sunduğu Sansürsüz programında isim vermeden İsmail Küçükkaya’yı eleştirmişti.

İsmail Küçükkaya’nın Korkmaz Karaca için çektiği doğum günü videosunu hatırlatan Şen, “Saray’ın iki tane başdanışmanı sıfatı taşıyıp benim vergilerimle maaş alanlar bu rüşvet ağlarının içinde yer alsın. Ama o Korkmaz Karaca’ya yaş günü videoları yayınlayanlar, zekasına hayranlıklarını belirtenler, Efendim sen ne kadar yüce bir insansın seninle tanıştığıma da ne kadar mutluyum, doğum günün kutlu olsun diye yarışa girenler, uzun yıllardır iç içe olduklarını ifşa edenler, makbul birer kişi gibi hala ortalıkta dolanmaya devam etsinler. Bir hesap soran çıkmasın. Biz biliyoruz, savcılar sormuyor, sormayacaklar da” ifadelerini kullanmıştı.

Devamını Oku

Diğer

BirGün muhabirini defalarca tehdit eden polis suç işlememiş!

BirGün muhabiri İsmail Arı’yı defalarca tehdit eden ve görüntü almasını engelleyen Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir hakkında görevine aykırı davranmadığı ve suç işlemediği iddia edilerek bir soruşturma başlatılmadı.

Polisin gazetecilere yönelik tutumu her geçen gün daha da sertleşiyor, gazetecilerin suç duyuruları ve şikayetleri ise sonuçsuz kalıyor. Bunun son örneklerinden biri de BirGün muhabiri İsmail Arı’yı tehdit eden Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir hakkında soruşturma açılmaması oldu.

İstanbul Çekmeköy’deki park eylemlerini takip eden BirGün muhabiri İsmail Arı, 2 Ağustos tarihinde Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir’in fiziki müdahalesine ve tehditlerine maruz kaldı. Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Demir, Arı’nın 9 kişinin sert bir biçimde gözaltına alındığı anlarını kaydettiği telefonuna eliyle müdahale ederek çekim yapmasını engelledi. Ardından defalarca Arı’nın çekim yapmasına, yaşananları haberleştirmesine engel oldu ve basın kartını gösterip gazeteci olduğunu belirtmesine rağmen gözaltına almak istedi.

Tüm bu yaşananlar için Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir’i Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikâyet eden Arı’ya yanıt verildi.

YASAL GÖREVİNE AYKIRI DAVRANMAMIŞ

Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen yanıtta, Arı’yı tehdit eden ve çekim yapmasını engelleyen Demir’in yasal görevine aykırı davranmadığı iddia edilerek şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu CİMER başvuru dilekçenizde yer alan video linklerinin ayrıntılı incelenmesi ve konuya ilişkin ilgili birimler tarafından elde edilen bilgi ve belgeler üzerinde yapılan tetkik neticesinde; olay tarihinde görevlilerin ihmal kastı ile hareket ettiklerine dair herhangi bir ciddi bulgu ve belgelere dayanmadığı, iddia ve şikayetin soyut ve genel nitelikte olduğu ayrıca iddialarla kesin ve inandırıcı delil veya kanıt bulunmadığı ve personelin yasal görevlerinin gereklerine aykırı davranmadıkları anlaşılmaktadır.”

‘SUÇ TEŞKİL ETMİYOR’

Ayrıca verilen yanıtta kamera kayıtlarına rağmen Demir’in davranışlarının suç teşkil etmediği belirtildi. Yanıtta, “CİMER başvuru dilekçenizde yer alan iddia ve şikâyetiniz, disiplin yönünden herhangi bir suç teşkil etmediği anlaşılmış olup CİMER başvuru dilekçesinde yer alan iddia ve şikayetiniz, yetkili makam tarafından işleme konulmama kararı ile işlemden kaldırılmıştır” denildi.

NE OLMUŞTU?

2 Ağustos tarihinde 2 ayı aşkın süredir devam eden Çekmeköy’de park eylemine polis müdahale etmiş ve 9 kişi gözaltına alınmıştı. Polis, Çekmeköy’deki gelişmeleri takip eden BirGün muhabiri İsmail Arı’ya da müdahalede bulunmuştu. Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Demir, Arı’nın gözaltı anlarını kaydettiği telefonuna el ile müdahale ederek çekimi engelledi. Çekmeköy’deki askeri arazide yapılan çalışmaları görüntülemesi nedeniyle Arı’nın hakkında şikayet olduğunu söyleyen Demir, “Bekle, seni de alacağım” dedi.

Daha sonra İsmail Arı’yı “Bir daha görüntümü yayınla, bak ne yapıyorum” sözleriyle tehdit eden Müdür Yardımcısı Demir, Arı’yı Çekmeköy halkının yanından uzaklaştırmak istedi ancak halk engel oldu. Arı’ya “Görüşeceğiz seninle” diyen Müdür Yardımcısı Demir, muhabirimizden şikayetçi olacağını, ‘savcının izin vermemesi nedeniyle şimdi gözaltına alamadığını’ söyledi. Demir’in İsmail Arı’ya yönelik tehditleri tüm gün aralıklarla devam etti.
Öte yandan Arı, BirGün’ün avukatları aracılığıyla İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Demir hakkında savcılığa suç duyurusunda da bulunmuştu.

Devamını Oku
Gazete manşetleri3 saat önce

Soner Yalçın, Havuz aparatı olduğunu ilan etti

Pelikan Çetesi’nin troliçesi Hilal Kaplan’ın “Nuh’un köpeği” olarak tanımladığı Soner Yalçın, sonunda baklayı ağzından çıkardı ve Havuz medyasının bir aparatı...

Gazete manşetleri12 saat önce

Reza Zarrab’ı ABD’de hangi sanatçılar ziyaret etti?

Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programında ABD’de yargılanan Zarrab ile ilgili önemli iddialar ortaya atıldı. Programda Hadise’nin Reza Zarrab’la görüştüğü...

Diğer2 gün önce

Emine Erdoğan’dan BirGün editörüne dava

Çevre Ajansı’na kıyıları özel şirketlere devretme yetkisi veren ve Emine Erdoğan’ın itibarını zedelediği gerekçesiyle haberlerine yayın yasağı getirilen kanun değişikliğine...

Gazete manşetleri2 gün önce

İlkay Akkaya’nın Urfa konserinin yasaklanması yargıya taşındı

Sanatçı İlkay Akkaya‘nın 25 Eylül’de Urfa’da vereceği konserin valilik tarafından “uygun görülmediği” gerekçesiyle yasaklanması yargıya taşındı. HDP Urfa İl Eş...

Gazete manşetleri2 gün önce

Saymaz: Sedat Peker bu şartlarda tweet atamaz, seçim videosunu çekemez

İsmail Saymaz Halk TV‘de, Sedat Peker’in kırmızı bülteninde yapılan değişikliğin Peker’in hayatını nasıl değiştireceğini anlattı. Saymaz, Sedat Peker’in uzun bir...

Diğer2 gün önce

İsmail Küçükkaya’yı eleştiren Salim Şen, Halk TV’den ayrıldığını açıkladı

Halk TV’de istifa depremleri devam ediyor. Kanalda Açıkça programını sunan Gökmen Karadağ, kısa bir süre önce kanalla yollarını ayırmıştı. Karadağ’ın...

Diğer3 gün önce

BirGün muhabirini defalarca tehdit eden polis suç işlememiş!

BirGün muhabiri İsmail Arı’yı defalarca tehdit eden ve görüntü almasını engelleyen Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir hakkında...

Gazete manşetleri3 gün önce

Süleyman Soylu’nun Soysuz dediği Emre Olur, bakın kim çıktı !

Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’un İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şahsi ve siyasi hedefleri için kullandığı siber suçlarla mücadele biriminde...

Gazete manşetleri3 gün önce

Reha Muhtar’ın kızı ifade verdi: Babam beni 4 yıldır dövüyor

Oyuncu Deniz Uğur‘un eski eşi Reha Muhtar tarafından şiddete maruz bırakıldığını söylediği 13 yaşındaki kızları ifade verdi. 13 yaşındaki M....

Gazete manşetleri3 gün önce

Emre Olur’un sorgusunda Doğu Perinçek ve 10 gazeteci detayı

“Kimler sizinle irtibata geçti?” Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olduğu belirtilen...

Diğer4 gün önce

Aktroller, meslektaşlarının tahliyesine üzülen İsmail Saymaz’ı Sedat Peker Örgütü şemasına soktu

Aktroller, meslektaşlarının tahliyesine üzülen İsmail Saymaz’ı Sedat Peker Örgütü şemasına soktu AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yönettiği Türkiye’de bir gün herkes...

Gazete manşetleri4 gün önce

Sokak röportajında Bahçeli’yi eleştiren ülkücüye özür dilettiler

Kendine Muhabir adlı Youtube kanalında yayınlanan bir röportajda MHP’li vatandaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘ye tepki göstermişti. Bozkurt Caps adlı...

Diğer4 gün önce

Gazeteci Cevheri Güven bir kez daha hedef gösterildi !

Sabah Gazetesinin “MİT’e yakın özel istihbarat şefi” Abdurrahman Şimşek, gazeteci Cevheri Güven‘i hedef gösterdi, ailesiyle birlikte yaşadığı evin konumunu paylaştı....

Diğer5 gün önce

Milliyet Gazetesinin özel haberi , Rusya‘nın Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından yalanlandı !

Milliyet Gazetesinde yer alan özel haberde Rusya’dan Kıbrıs‘ın kuzeyine direkt uçuş seferlerinin başlayacağının duyurulması üzerine; atılan ‘diplomatik zafer’ naraları, Rusya‘nın...

Gazete manşetleri5 gün önce

AKP içinde troll gerginliği! “Başımıza bela olacak”

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü “Süleyman Soylu trolleri” başlıklı yazısında AKP’de kendi yarattıkları trollere dair rahatsızlık olduğunu yazdı. “Erdoğan’a...

Gazete manşetleri5 gün önce

Can Ataklı: Erdoğan’ın diploma konusunu gündeme getirdim, 3 gün sonra Halk TV’den gönderildim

Gazeteci yazar Can Ataklı, Halk TV’den neden ‘kovulduğuna’ dair yıllar sonra önemli açıklamalarda bulundu. Ataklı’ya göre Tayyip Erdoğan’ın ‘sahte’ olduğu...

Gazete manşetleri6 gün önce

Sedat Peker’in avukatı: Muhalif gazetecilere bir operasyondan söz ediliyor

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, müvekilinin basın danışmanı olarak tanınan Emre Olur’un bu gece ifadesinin alınacağını belirterek,...

Diğer6 gün önce

Yeşim Salkım hakkında ‘Erdoğan’a hakaret’ iddiasıyla hapis talebi!

‘SİSİ’ lakaplı Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği yönünde suç duyurusunda bulundu....

Gazete manşetleri6 gün önce

Kaan Boşnak ve Başak Ceylan’ın boşanma davasına yayın yasağı

Yüzyüzeyken Konuşuruz’ isimli müzik grubunun solisti Kaan Boşnak ve Başak Ceylan Boşnak’ın boşanma davasına yayın yasağı getirildi. Başak Ceylan Boşnak...

Gazete manşetleri7 gün önce

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük

Şarkıcı Aleyna Tilki, LGBTİ+‘ları hedef alan mitinge tepki göstermesinin ardından, MHP‘li Çorum Osmancık Belediyesi’nin 24 Eylül’deki konserini iptal etmesine ilişkin...

Öne Çıkanlar

Copyright © 2019 Medyatrend. Tüm Hakları Saklıdır.